Pierwsze urodziny ŚLĄZAGA!

Pracowity rok

Pierwszy rok portalu Ślązag to niesamowicie pracowity czas. Z jednej strony, portal stał się idealnym miejscem do dyskusji prawdziwych liderów opinii, którzy wyrażają swój głos. Z drugiej zaś, zgromadził spore grono prestiżowych autorów. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Do regularnie pojawiającego się w serwisie pisarza Zbigniewa Rokity, dołączył wybitny polski architekt Robert Konieczny. Na Ślązagu publikuje również sędzia Jarosław Gwizdak, a od niedawna prof. Robert Tomanek (ekonomista), Jerzy Markowski (były minister górnictwa) oraz ksiądz Jacek Siepsiak. To właśnie ich opinie mają wpływ na całe społeczeństwo. W efekcie w styczniu br. portal odwiedziło blisko milion unikalnych użytkowników. Naturalnie nasuwa się pytanie, ile odsłon wygenerowali? A no, aż 4 mln!

A jak to się zaczęło?

Portalem Ślązag.pl kieruje nieoceniony redaktor naczelny – Marcin Zasada. Człowiek orkiestra, przez wiele lat realizował się jako dziennikarz polityczny, pasjonat architektury (zwłaszcza śląskiej), twórca nagradzanego filmu dokumentalnego “Archikosmos” . 

Ślązag.pl powstał z  potrzeby tworzenia wysokiej jakości treści. Zapełniania pustki medialnej w przestrzeni śląskich mediów. . W tych okolicznościach, Zasada stworzył nowy zespół. To właśnie w tym gronie znalazły się  

 • Katarzyna Pachelska  Zastępca redaktora naczelnego Ślązag,

 • Grzegorz Lisiecki  sekretarz redakcji Ślązag,

 • Tomasz Borówka – wydawca Ślązag,

 • Patryk Osadnik – reporter Ślązag,

Idealny prezent na pierwsze urodziny!

Z okazji pierwszych urodziny Ślązaga, nasz portal przygotował aż 10 obszernych i interesujących wywiadów ze znanymi osobowościami ze Śląska i Zagłębia. Nie zapomnieliśmy również o tych postaciach, które może i na terenie Śląska się nie urodziły, ale ten region w kraju nad Wisłą jest dla nich ważny. Nie schodząc z tematu, w gronie naszych rozmówców znaleźli się m.in.:

 • Piłkarz Łukasz Podolski,

 • Aktorka Grażyna Bułka,

 • prof. Adam Gierek,

 • muzyk Liroy,

 • dziennikarz i reżyser Bogusław Wołoszański,

 • aktor Dariusz Niebudek,

Jarosław Juszkiewicz – dziennikarz i jednocześnie głos polskich map Google. Do tego zaszczytnego grona doszła również publicystyka z wysokiej półki. Mamy na myśli teksty zdobywcy Nike – Zbigniewa Rokity oraz interesujące materiały historyków Dariusza Zalegi czy Romana Balczarka.

Kolejny rok, kolejne wyzwania

Podsumowując, pierwszy rok istnienia był dla Ślązaga niezwykle owocny. Niemniej, zespół nie zamierza zwalniać tempa. Nad czym aktualnie pracuje? Między innymi nad rozwojem form wideo. To właśnie one mają przypisane miejsce w Internecie. Jedno wiemy na pewno, zespół Ślązaga zrobi to we własnym stylu.

pierwsze źródło wiadomości ze Śląska i Zagłębia

Ślązag.pl

Comment (01)

 1. 7 maja 2021

  Cześć, to jest komentarz.
  Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
  Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.