Local e-Journalism Awards 2022 – nominacja dla Tomasza Borówki

Ślązag to portal, który mimo krótkiego stażu, ma już kilka sukcesów na swoim koncie. Dowodów nie trzeba szukać daleko. W marcu br. Tomasz Borówka otrzymał nominację za artykuł „Dwa słowa. Jakob Scharf, nieznany autor zdjęcia Katowic we wrześniu 1939” w konkursie Local e-Journalism Awards.

Local e-Journalism Awards – co to właściwie jest?

Dobre pytanie. Local e-Journalism Awards to konkurs dziennikarski, który jak można się domyślać, jest kierowany wyłącznie do dziennikarzy oraz wydawców lokalnych portali internetowych. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Mediów Lokalnych.

Zacięta rywalizacja

Tak, to prawda. O nagrody będą walczyć dziennikarze oraz wydawcy lokalnych portali internetowych i to z całej Polski. Niemniej, sama nominacja to ogromne wyróżnienie. Podczas tegorocznej edycji konkursu prace będą oceniane przez jury pod przewodnictwem red. Mirosława Pęczaka („Polityka”). W jego skład weszli również: red. Katarzyna Kozłowska („Fakt”), red. Elżbieta Jachymczak, red. Bartosz Węglarczyk („Onet”), red. Witold Bereś, red. Waldemar Śliwczyński, Mariusz Forecki (artysta fotograf), Marek Miller (Google), Paweł Nowacki (ekspert mediów).

– Prac nadesłanych na konkurs było wiele, a konkurencja w szalenie pojemnej kategorii „Publicystyka” bardzo ostra. Tym bardziej więc cieszy, że mój artykuł został dostrzeżony i znalazł się w gronie zaledwie pięciu nominowanych do nagrody prac. – dodaje Tomasz Borówka.

Uroczysta gala konkursu Local e-Journalism Awards 2022 odbędzie się 7 marca br. w Campusie Google w Warszawie.